wstecz

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

06 | 05 | 2017
dom-1200x540

Ubezpieczenie domu najczęściej chroni nas m.in. przed uszkodzeniem, zniszczeniem mienia, jak również przed różnorodnymi przypadkami losowymi. Może obejmować zarówno nieruchomość, jak i różnego rodzaju ruchomości domowe.

 

Ubezpieczenie ma na celu zabezpieczenie należącego do nas domu oraz znajdujących się w nim przedmiotów przed ewentualnym uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą wskutek kradzieży. Zakres ubezpieczenia w dużym stopniu zależy od indywidualnych ustaleń poczynionych z ubezpieczycielem oraz indywidualnych potrzeb właścicieli domów.

Standardowe ubezpieczenie domu, najczęściej wybierane w naszym kraju, obejmuje wszelkie utraty i szkody dokonane poprzez kradzież z włamaniem lub rabunek, a także zniszczenia, uszkodzenia i szkody powstałe pod wpływem zdarzeń losowych, takich jak ogień, zalanie, powódź, huragan, uderzenie pioruna, eksplozja, grad, lawina, obsunięcie się ziemi, zapadanie ziemi itp.

 

Czym są ruchomości domowe i czy należy je ubezpieczać?

Ochroną ubezpieczeniową może zostać objęty nie tylko sam budynek, lecz również wszelkie wartościowe przedmioty znajdujące się w nim, które również mogą ulec zniszczeniu pod wpływem zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, kradzież i dewastacja. Warto objąć ubezpieczeniem również te najbardziej wartościowe przedmioty.

 

Jakie ryzyko nam zagraża?

Zwykle bardzo rzadko zastanawiamy się nad ryzykiem, jakie zagraża naszemu domowi, gdy panuje spokój i nic złego nam się nie przytrafia. Należy jednak pamiętać, że istnieje szereg potencjalnych zagrożeń, zwykle zupełnie od nas niezależnych, które mogą przyczynić się do zniszczenia naszego mienia. Do podstawowych zagrożeń zaliczamy:

 

Aby zapewnić sobie kompleksowe bezpieczeństwo, ubezpieczenie domu warto uzupełnić o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które chroni przed poniesieniem kosztów w przypadku wyrządzenia przez domowników szkód innym osobom lub należącego do nich mienia. Bardzo przydane okazuje się również assistance domowe, które gwarantuje pomoc fachowców, np. hydraulika, ślusarza, szklarza itd., w sytuacji zniszczenia, awarii lub wymiany mienia. Assistance domowe obejmuje również naprawę AGD i RTV oraz usługi komputerowe. Chroni nas także w przypadku nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku, ponieważ możemy liczyć wówczas na bezpłatną wizytę lekarza lub pielęgniarki oraz zorganizowanie zakupu leków.

wstecz
IMG_2283

Skontaktuj się z nami!

Napisz do Nas lub zostaw numer!
Dodaj załączniki

Zmień dodane załączniki

Dozwolone formaty plików pdf, doc, docx, jpg, png. Maksymalna waga plików to 15MB

Pracujemy zdalnie i stacjonarnie

ul. Łozy 3 (pawilon 6)

80-516 Gdańsk

Telefon:

58 341 90 14

E-mail:

kontakt@dykta.com

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 17:00

Przed biurem bezpłatny parking
IMG_2283
Szybki Kontakt
Zadzwoń Wyślij e-mail Wyślij formularz