wstecz

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie

28 | 04 | 2017
mieszkanie-1200x540

Czy Twoje mieszkanie jest ubezpieczone? Czy zastanawiałeś się z twoim mieszkaniem w przypadku włamania, pożaru lub zalania? Okazuje się, że bardzo niewielu Polaków wybiera ubezpieczenie mieszkania, chociaż na nieoczekiwane przypadki losowe narażony jest właściwie każdy z nas. A jak się okazuje w praktyce, zwykle naprawa szkód znacznie przewyższa finansowo ogólny koszt ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenie mieszkania

W przypadku mieszkań w bloku właściciele najczęściej zabezpieczają się na wypadek zalania, pożaru, skutków przeciążenia w sieci elektrycznej czy wybuchu gazu. Lokale w dużych miastach niekiedy zabezpieczane są również na wypadek ewentualnych prac budowlanych, które mogą przyczyniać się np. do pęknięć w ścianach.

Jeśli wybieramy ubezpieczenie mieszkania, w pierwszej kolejności powinniśmy bardzo uważnie i ze zrozumieniem przeczytać wszystkie warunki ujęte w umowie. Teoretycznie jest to porada dość banalna, w praktyce bardzo często okazuje się, że brak stosownej uwagi podczas analizowania zapisów umowy może nas słono kosztować. Nawet małe drobiazgi mogą wpłynąć na ewentualną późniejszą wysokość odszkodowania, o które będziemy mogli się ubiegać, jeśli powstaną jakiekolwiek szkody.

 

Warto pamiętać, że ubezpieczenie mieszkania możemy rozszerzyć również o tzw. ruchomości domowe, czyli wszystkie znajdujące się w lokalu przedmioty. Najczęściej są to m.in. sprzęty RTV i AGD, sprzęt sportowy i elektroniczny, meble, dywany, instrumenty muzyczne itd. Ubezpieczenie obejmuje wówczas zarówno ewentualne zniszczenie, jak i kradzież. Standardowe ubezpieczenie nie obejmuje jednak przedmiotów, których wartość jest trudna do oszacowania, np. dzieła sztuki czy przedmioty kolekcjonerskie. Tylko wybrane firmy ubezpieczeniowe specjalizują się w polisach tego rodzaju.

 

Kompleksowe bezpieczeństwo w każdych okolicznościach

Chcesz zawsze i w każdych okolicznościach czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu i poza nim? Pomyśl o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. To ubezpieczenie chroni cię przed poniesieniem kosztów w przypadku wyrządzenia przez domowników szkód innym osobom lub należącego do nich mienia.

 

Warto zwrócić uwagę również na Assistance domowe. Jest to ubezpieczenie, które sprawdzi się, gdy sprzęty domowe nagle odmówią posłuszeństwa. Obejmuje pomoc fachowców (m.in. ślusarza, szklarza, hydraulika itd.) w sytuacji zniszczenia, awarii lub wymiany mienia, np. sprzętu RTV i AGD, komputerów lub urządzeń elektronicznych. Assistance domowe gwarantuje również pomoc medyczną, gdy dojdzie do nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Obejmuje m.in. bezpłatną wizytę lekarza lub pielęgniarki, a także organizację zakupu niezbędnych leków.

wstecz
IMG_2283

Skontaktuj się z nami!

Napisz do Nas lub zostaw numer!
Dodaj załączniki

Zmień dodane załączniki

Dozwolone formaty plików pdf, doc, docx, jpg, png. Maksymalna waga plików to 15MB

Pracujemy zdalnie i stacjonarnie

ul. Łozy 3 (pawilon 6)

80-516 Gdańsk

Telefon:

58 341 90 14

E-mail:

kontakt@dykta.com

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 17:00

Przed biurem bezpłatny parking
IMG_2283
Szybki Kontakt
Zadzwoń Wyślij e-mail Wyślij formularz